Wieszamy nowoczesne zasłony

Niektórzy nie wyobrażają sobie bez nich wystroju wnętrza zwłaszcza salonu. Inni wolą rolety lub żaluzje. Nowoczesne zasłony to jednak rozsądne rozwiązanie, jeśli zależy nam na zachowaniu spójności aranżacji. Na szczęście ubieranie okien stało się ostatnio coraz bardziej popularne, dlatego i my podpowiemy tu kilka istotnych wskazówek.

 

Jaki materiał na nowoczesne zasłony

 

Wystrój okna ma znaczenie dla całości wystroju, jaki aranżujemy. Skupmy się na salonie. To w końcu najważniejsze pomieszczenie. To właśnie tutaj najczęściej przebywamy z rodziną i przyjmujemy gości. Wizytowy styl salonu jest więc jak najbardziej wskazany. Wybieramy materiał na ubranie dla naszego okna. Szalenie popularne stały się tkaniny multifunkcyjne, które pełnią też rolę tkanin zasłonowych. Polecamy zajrzeć do propozycji marki Cosmonova czy Fargotex. Znajdziemy tu szeroki wybór materiałów, wiele stylowych kolekcji, dzięki którym z całą pewnością znajdziemy coś wyjątkowo dobrego do swojego salonu.

 

Wieszamy zasłony

 

Nie potrzebujemy przytłaczających, ciężkich zasłon. Salon wymaga w oknie lekkiej aranżacji. Możemy wybrać gładki materiał lub pokusić się o wersję ze wzorem. W kwestii kolorystyki staramy się wybrać tak, by całość aranżacji była spójna. Nowoczesne zasłony niekoniecznie muszą wisieć na karniszu. Możemy wybrać metalowe drążki lub szyny. Wykorzystujemy nie tylko tradycyjne żabki, ale też inne akcesoria okienne, jak agrafki. Marszczymy, podpinamy, podwiązujemy. Po prostu nie boimy się eksperymentować.

Ten artykuł ma 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *