O tkaninach dekoracyjnych słów kilka

Tkaniny z pomysłem. Tak można nazwać tkaniny dekoracyjne, czyli tekstylia do każdego pomieszczenia w naszym domu. To dzięki nim możemy tworzyć niezliczone aranżacje w oknach, uszyć poduszki, narzuty na łóżko lub abażur. Sprawdźmy, co dokładnie gwarantuje nam ten rodzaj tekstyliów.

Jak dzielimy tkaniny dekoracyjne?

 

Tkaniny dekoracyjne dzieli się pod kątem ich zastosowania. Wyróżniamy więc tkaniny firanowe, załonowe, roletowe, obiciowe oraz tknaniny na poduszki, narzuty czy abażury. Na szczególną uwagę zasługują coraz bardziej popularne tkaniny multifunkcyjne, czyli tekstylia, które wykorzystamy w każdym z wcześniej wymienionych celów.

 

Tkaniny firanowe i zasłonowe

 

Dekoracja okna w aranżacjach wnętrz odgrywa szczególną rolę. Można powiedzieć, że okno jest ich wizytówką. Tkaniny firanowe to najczęściej koronki, gipiury, organzy i batysty. Tkaniny zasłonowe to bawełna, len, jedwab, aksamit i wspomniane nowoczesne pod względem technologii tkaniny multifunkcyjne, na przykład z kolekcji tkanin marki Cosmonova.

 

Tkaniny obiciowe

 

To kolejny rodzaj tekstyliów dekoracyjnych. Dzięki temu, że na nasz rynek dumnie wkroczyły materiały wielofunkcyjne nie jesteśmy skazani już tylko na skórę czy dermę. Materiały obiciowe wykorzystujemy do tapicerowania sof, narożników, kanap, foteli, krzeseł, ale też frontów mebli. To one sprawdzą się równie dobrze w przypadku zagłówków naściennych. Jak widać tkaniny z pomysłem mają szerokie zastosowanie. Co więcej, dzięki nim jesteśmy w stanie zapewnić w naszych wnętrzach spójne aranżacje.

Ten artykuł ma 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *